Završena je Energetska obnova Osnovne škole Gvozd. Projekt je pripremila i realizirala Razvojna agencija SI-MO-RA zajedno sa Sisačko-moslavačkom županijom. Radovi na školi su završeni, a učenici i nastavnici u Gvozdu su dobili bolje uvjete za učenje i rad uz značajnu uštedu energije.

Projektom je napravljena rekonstrukcija termotehničkih instalacija, obnovljena je vanjska ovojnica zgrade škole i rekonstrukcija sustava grijanja te je postavljena nova kotlovnica. Zamijenjena je postojeća rasvjeta ekološki prihvatljivom (LED rasvjetom) i rekonstrukcija gromobranskih instalacija.

Radove u vrijednosti skoro 6 milijuna kuna je izvodila firma Venka gradnja, a projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj. Partner na projektu je bio Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.