Znate li da je naziv poduzetnik uveo davne 1725. irski ekonomist Richard Cantillon u knjizi “Opća rasprava o prirodi trgovine”? A poduzetnik je čovjek koji ulaže svoj novac u određeni poslovni poduhvat, snosi sav rizik, nadajući se zaradi, odnosno dobiti. Upravo o inovativnim modelima financiranja, pričat ćemo na edukativnim radionicama u sklopu našeg projekta Pokreni, razvij, rasti – dobar poduzetnik za snažno poduzetništvo u SMŽ. Upoznat ćemo vas s načinima funkcioniranja modela kriptovaluta i blockchaina, kao i s modelom crowdfundinga. Danas postoje stotine kriptovaluta i gotovo svakodnevno se pojavljuju nove. Neke opstaju i rastu, neke se gase, no rast kripto tržišta je ustrajan. Blockchain ima potencijal donijeti velika poboljšanja europskoj industriji i građanima. Omogućuju tvrtkama, od start-upova do velikih tvrtki da pružaju decentralizirane, sigurne i korisniku orijentirane digitalne usluge. Zajedno možemo pronaći izazov u ovim novim tehnologijama i modelima, za snažno poduzetništvo u SMŽ. Stoga, očekujte poziv na ovu radionicu čim to prilike dopuste!