EACEA (European Education and Culture Executive Agency) objavila je dva poziva u području sporta:

 

1. Pilot Project – Sport for People and Planet – a new approach on sustainability through sport in Europe (Pilot projekt – Sport za ljude i planet – novi pristup održivosti kroz sport u Europi)

Cilj je podići svijest, potaknuti ponašanje, voditi razmišljanje u europskom društvu o tome kako sport može omogućiti i ubrzati društvenu i ekološku transformaciju te kako angažirati građane EU na aktivno sudjelovanje u održivim mjerama koristeći komunikacijsku moć sporta pomoću ambasadora i sportskih događaja.

Prihvatljivi prijavitelji su organizacije aktivne na području sporta (npr. sportski savezi ili klubovi) s pravnom osobnošću (javno ili privatno tijelo), koje redovito organiziraju sportske aktivnosti i natjecanja i na području Europe te promiču europske vrijednosti sporta.

Prihvatljive su samo individualne prijave (jedan prijavitelj, bez partnera).

Maksimalan iznos po projektu je 400.000 EUR.

Rok za podnošenje prijave je 12.10.2022. do 17:00 h

Više informacija nalazi se OVDJE

 

2. Preparatory Action – Grassroots sport programmes and infrastructure innovation (Pripremne radnje – programi za masovni sport i inovacije u infrastrukturi)

Cilj je dati priliku sportskim organizacijama za razvoj i promicanje novih oblika bavljenja sportom i tjelesnom aktivnošću, promidžbi tih aktivnosti i njihove dobrobiti te razvoj jednostavnih sportskih infrastruktura

Prihvatljivi prijavitelji su organizacije aktivne na području sporta (npr. sportski savezi ili klubovi) s pravnom osobnošću (javno ili privatno tijelo), koje redovito organiziraju sportske aktivnosti i natjecanja i na području Europe te promiču europske vrijednosti sporta.

Prihvatljive su samo individualne prijave (jedan prijavitelj, bez partnera).

Maksimalan iznos po projektu je 400.000 EUR.

Rok za podnošenje prijave je 12.10.2022. do 17:00 h

Više informacija nalazi se OVDJE