U ponedjeljak, 13. siječnja 2020. godine u 20:05 sati na HRT 1 ne propustite zadnju, sedmu epizodu dokumentarne serije “Opstanak” u kojoj se pojavljuje Mario Čelan, direktor Razvojne agencije SI-MO-RA i Jurica Mišković, bivši polaznik naše gaming edukacije u Novskoj, koji je otvorio tvrtku za izradu video igara u Inkubatoru PISMO.

Dokumentarni serijal ”OPSTANAK” kroz sedam tematskih cjelina/epizoda obrađuje demografski slom Hrvatske. U svakoj od sedam epizoda otvara se jedan tematski segment te problematike koji se dokumentira materijalima i ljudskim sudbinama iz onih dijelova Hrvatske ili zemalja u koje su Hrvati iselili. Istodobno, uz pomoć stručnjaka analizira se sadašnje stanje i uzroci te se predviđa nastavak procesa vezanih uz tematiku koja se obrađuje.

Ako ste propustili epizodu ili je želite još jednom pogledati to uvijek možete na HRTovoj online platformi – HRTi.