Finances Online Reviews for Business izradila je zanimljivo istraživanje koje navodi glavne razloge zašto startup poduzeća ne uspijevaju: ne postoji potreba za proizvodom na tržištu, nema dovoljno financijskih sredstava, ljudski kapaciteti nisu odgovarajući, konkurencija je prejaka, …

Također, naveli su i industrije u kojima najviše rade poduzetnici – poslovne usluge, ugostiteljstvo, zdravstvo/ljepota/fitness, trgovina.

Istraživanje nam govori da poduzetnici trebaju slijediti trenutne trendove u poduzetništvu – digitalno nomadstvo (rad od kuće), globalizacija poslovanja, virtualna trgovina, GIG ekonomija, razvoj i rast raznih niša industrija, porast važnosti društvene odgovornosti, veća raznolikost i specijalizirane poslovne edukacije.

 

Sve o novim trendovima možete saznati kroz projekt Pokreni, razvij, rasti – dobar poduzetnik za snažno poduzetništvo u Sisačko-moslavačkoj županiji ili sudjelovati u nekoj od edukacija u sklopu projekta.

 

Javite nam se na simora@simora.hr Čekamo vas! 🙂