Program ZAŽELI postao je nezamjenjiv u lokalnim zajednicama, financiran sredstvima Europskog socijalnog fonda uspješno rješava problem brige o starijim i nemoćnim osobama te zapošljavanja žena u nepovoljnom položaju na tržištu rada.

Projekti iz Programa ZAŽELI iznimno su korisni u Sisačko-moslavačkoj županiji, gdje se jako dobro vide dva osnovna cilja koji se ovim projektima žele ostvariti, a to je zapošljavanje teško zapošljivih žena i skrb i briga o našem starijem i nemoćnom stanovništvu.

Razvojna Agencija SI-MO-RA trenutno provodi Projekte iz Programa ZAŽELI u općini Lipovljani i gradu Popovača. U Popovači je kroz ovaj projekt zaposleno 30 žena, koje će 6 mjeseci raditi na poslovima potpore i podrške te brige o preko 180 starijih i nemoćnih osoba. Dok je u općini Lipovljani zaposleno 15 žena, koje će 6 mjeseci skrbiti za preko 90 korisnika te im osiguravati mjesečnu isporuku paketa kućanskih i higijenskih potrepština.

Ukupna vrijednost ova dva projekta iznosi 295.255,15 eura.