Republika Hrvatska 1. srpnja 2020. godine obilježava 7 godina članstva u Europskoj uniji. Također, Hrvatsko predsjedanje Vijećem Europske unije završava 1. srpnja, a nakon čega predsjedanje preuzima Njemačka.

Hrvatsko predsjedanje je uspješno zaključeno usprkos uvjetima i okolnostima koje je prouzročila pandemija virusa COVID19. Uspješno je prilagodila svoj program predsjedanja te uvelike olakšala iznalaženje odgovora i donošenje odluka čija je svrha bila rješavanje i ublažavanje političkih, gospodarskih, socijalnih i zdravstvenih posljedica krize.

Njemačko predsjedanje Vijećem EU-a počinje 1. srpnja i traje do 31. prosinca 2020. Prioriteti njemačkog predsjedništva vode se njegovim sloganom: „Zajedno za oporavak Europe”.

.

Svemu lijepome dođe kraj! 👋⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Ovim videom zaključujemo šestomjesečno Predsjedanje Vijećem Europske unije.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Bila nam je čast biti na čelu ''snažne Europe u svijetu punom izazova''!⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Wir wünschen unseren Freunden aus Deutschland viel Erfolg! 🇩🇪 🇪🇺 🇭🇷⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Hvala svima koji su sudjelovali i pratili naše aktivnosti.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Vaš #EU2020HR tim ❤️

Gepostet von Hrvatsko predsjedanje Vijećem EU-a am Dienstag, 30. Juni 2020