Program međuregionalne suradnje URBACT III se financira sredstvima Europskog fonda za regionalni razvoj (EFRR) unutar cilja Europske teritorijalne suradnje. Program podupire suradnju svih država članica EU te Norveške i Švicarske u razdoblju od 2014. do 2020. godine. Cilj projekata je izgradnja kapaciteta u gradovima koji izrađuju ili provode integrirane strategije (odnosno akcijske planove) održivog urbanog razvoja. Kroz Mreže za planiranje aktivnosti (Action planning networks) gradovi razmjenjuju svoja iskustva, probleme i svoja rješenja te pronalaze nove ideje kako bi riješili određeni problem u području održivog urbanog razvoja.

2. poziv na dostavu projektnih prijedloga se provodi u okviru Programa međuregionalne suradnje URBACT III, financira se sredstvima Europskog fonda za regionalni razvoj (EFRR) te pridonosi Europskoj teritorijalnoj suradnji kao drugom cilju Kohezijske politike 2014.-2020.

Cilj poziva: izgradnja kapaciteta u gradovima za izradu ili provođenje integriranih strategija / akcijskih planova održivog urbanog razvoja.

Više informacija OVDJE