Strateškim planovima u okviru Zajedničke poljoprivredne politike (ZPP) podupire se prelazak na pametan, održiv, konkurentan, otporan i diversificiran poljoprivredni sektor, čime se osigurava dugoročna sigurnost opskrbe hranom. Ti planovi ujedno pridonose djelovanju u području klime, zaštiti prirodnih resursa i očuvanju/povećanju bioraznolikosti te jačanju socioekonomske strukture ruralnih područja. Njima se podupiru brojne intervencije usmjerene na posebne potrebe država članica i njihovih regija. Republika Hrvatska izradila je nacionalni strateški plan u okviru ZPP-a u kojem se kombiniraju financijska sredstva za potporu dohotku, mjere ruralnog razvoja i tržišne mjere.

Razvojna agencija SIMORA posljednjih je godina kroz svoj Odjel za ruralni razvoj osigurala više od 12 milijuna eura bespovratnih sredstava na području Sisačko-moslavačke županije. I ovim projektom izrade promidžbenog materijala želi se potaknuti poljoprivrednike SMŽ da prate intervencije kroz koje mogu osigurati bespovratna sredstva za razvoj svojih poljoprivrednih gospodarstava i unaprijediti svoju proizvodnju. U razdoblju 2023-2027. dostupno je čak 12 intervencija o čemu govori letak koji smo izradili, a dostupan je na poveznici Letak – intervencije. Detaljno se upoznajte sa svim intervencijama kroz brošuru koju smo izradili, a koja je dostupna na poveznici: Brošura – intervencije23-27.

Izrada promidžbenog materijala za potrebe informiranja šire javnosti odobrena je kroz Poziv za podnošenje prijedloga aktivnosti Nacionalne mreže Zajedničke poljoprivredne politike u 2023. godini, a troškovi se (su)financiraju sredstvima Europske unije iz Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj: Europa ulaže u ruralna područja, iz Mjere 20 „Tehnička pomoć“ – Podmjere 20.2. „Podrška za osnivanje i upravljanje Nacionalnom ruralnom mrežom“ iz Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske za razdoblje 2014. – 2022. godine.