U petak, 31. siječnja 2020. godine u dvorani Poduzetničkog inkubatora PISMO u Novskoj svečano smo predstavili projekt Kampus gaming industrije. Idejno rješenje Kampusa predstavili su arhitekt Ivica Plavec s Arhitektonskog fakulteta u Zagrebu i Zlatko Jelačić iz tvrtke Smart AV. Samom predstavljanju prisustvovao je ministar gospodarstva, poduzetništva i obrta, Darko Horvat i njegova zamjenica Ana Mandac. Tom prigodom ministar je pohvalio projekt i rekao: “Ovo je još jedan vrlo važan trenutak u fokusiranju hrvatskog gospodarstva prema budućnosti i okretanju prema novim nadolazećim industrijama. Čestitke Grad Novska i Sisačko-moslavačka županija koji ovime pokazuju kako dobra suradnja države i lokalne samouprave može rezultirati uspješnim projektima. No, najveće čestitke idu direktoru Razvojne agencije Sisačko-moslavačke županije SI-MO-RA Mario Čelan, čiji je entuzijazam doveo do toga da ćemo u Hrvatskoj obrazovati mlade tehničare za videoigre, te ih zapošljavati u budućem kampusu, za koji je danas u Novskoj predstavljen kompletan projekt.”

Nakon predstavljanja Kampusa, sisačko-moslavački župan Ivo Žinić, gradonačelnik Novske Marin Piletić i direktor Razvojne agencije SI-MO-RA Mario Čelan svečano su potpisali Ugovor o suradnji na projektu “Izgradnja i opremanje kampusa gaming industrije”.