Prema podacima od Ministarstva pravosuđa, najveći rast broja otvorenih tvrtki na kraju 2021. godina, a u odnosu na godinu prije, imala je Brodsko-posavska županija, pa Zagrebačka, Istarska, Sisačko-moslavačka i Požeško-slavonska županija. Najveći broj tvrtki otvoren je u Splitsko-dalmatinskoj, Primorsko-goranskoj, Istarskoj, Zagrebačkoj i Osječko-baranjskoj županiji, koje istim redom i prema podacima od ožujka ove godine imaju najveći broj registriranih poslovnih subjekata. Na 1.000 stanovnika najviše je otvorenih tvrtki lani bilo u Istarskoj i Primorsko-goranskoj županiji. 

Rast broja otvorenih tvrtki prati i broj zaposlenih.  Podsjetimo se, podaci HZMO-a su pokazali da je na kraju prosinca prošle godine bilo 1.571.672 osiguranika, što je za 35.372 osiguranika više u odnosu na kraj 2020. godine. Na kraju ožujka ukupno je bilo 1.582.858 osiguranika na HZMO-u. Iako taj pokazatelj ne izražava točan broj zaposlenih, ipak pokazuje trend.

Sisačko-moslavačka županija u top pet je županija po rastu broja otvorenih tvrtki za 27,09 posto.

Više čitajte na portalu župan.hr koji je temu u cijelosti obradio.