Naziv natječaja: Restrukturiranje i konverzija vinograda

Objavljen: 12. ožujka 2021.

Prihvatljivi korisnici: Prihvatljivi korisnici za mjeru Restrukturiranje u okviru provedbe Nacionalnog programa su vinogradari (fizičke ili pravne osobe) upisani u Vinogradarski registar.

Prihvatljivi iznos:
Maksimalni iznos potpore po projektu iznosi 750.000 Eura.

Prihvatljivi troškovi:

  1. ulaganja vezana uz zamjenu sorte/sorata i/ili premještanje vinograda i
  2. ulaganja prihvatljiva u okviru poboljšanja vinogradarskih tehnika upravljanja vinogradom.

Sažetak natječaja:
Glavni cilj mjere Restrukturiranje i konverzija vinograda je povećanje konkurentnosti proizvođača vina kroz modernizaciju vinogradarskih tehnika, promicanje visoko kvalitetnih vinograda i proizvodnju vina prema potrebama i preferencijama potrošača. Podnositelj prijave mora na površinama na kojima planira provedbu mjere Restrukturiranje imati u naravi vinograd, koji je prijavljen u Vinogradarskom registru pod ARKOD šiframa. Vinograd starosti do 10 godina nije prihvatljiv za provođenje aktivnosti restrukturiranja i/ili konverzije vinograda. Fizičke osobe moraju biti obveznici poreza na dohodak/dobit.

Rok za predaju dokumentacije: Rok za podnošenje prijava je 7. svibnja 2021. godine.

Kontakt odjel: Odjel za ruralni razvoj
Kontakt telefon: 044/660-116   095/308-9201
E-mail: ruralni@simora.hr

Link: https://www.apprrr.hr/objavljen-natjecaj-za-mjeru-restrukturiranje-i-konverzija-vinograda-4/