Postoji izreka da u svijetu poduzetništva svatko može igrati. Lako je pokrenuti start-up, ali zaraditi dovoljno za redovitu mjesečnu plaću, imati trend rasta, rasti bez problema s novcem, postati lider u svom području nije lako. Postići uspjeh znači odricati se, stvarati i raditi na sebi i svojim zaposlenicima. Projekt Pokreni, razvij, rasti – dobar poduzetnik za snažno poduzetništvo SMŽ kroz nekoliko će tema pružiti poduzetnicima mogućnost da nauče kako pokrenuti poslovanje (Informiranje o pokretanju MSP-ova – gdje započeti?), ali i ono najbitnije kako opstati (Informiranje o upravljanju poslovanja s aspekta financija za novoosnovane MSP-ove, Informiranje o izradi marketinškog plana, Informiranje o komunikacijskim vještinama itd.). Uostalom, mit je da se poduzetnici rađaju, a  ne stvaraju. Stvaranje poduzetnika proces je koji se sastoji od skupljanja  relevantnih vještina, znanja, iskustava i kontakata te značajnog ulaganja u vlastiti razvoj. Dokazano je da se vještine mogu naučiti i da obrazovanje ima značajnu ulogu u stvaranju poduzetnih pojedinaca. Stoga smo mi u SIMORI spremni kroz ovaj projekt pomoći Vam na putu stvaranja znanja, vještina, kontakata kako bismo zajedno stvorili snažno poduzetništvo.