Projektni prijedlog „Dom za starije i nemoćne osobe Petrinja u službi prevencije institucionalizacije starih i nemoćnih osoba“ ukupne vrijednosti 2.213.677,74 kuna prijavili smo na Poziv Unapređivanje infrastrukture za pružanje socijalnih usluga u zajednici kao podrška procesu deinstitucionalizacije – druga faza za koji je Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije osiguralo 616.200.000,00 milijuna kuna s ciljem ulaganja u socijalnu infrastrukturu.

Nositelj projekta je Dom za starije i nemoćne osobe Petrinja, a partnerske institucije koje sudjeluju u projektu su Grad Petrinja i Centar za socijalnu skrb Petrinja. Projektom će se adaptirati i opremiti prostorije Doma u svrhu pružanja izvaninstitucijske usluge poludnevnog boravka.

Projektni prijedlog i dokumentaciju pripremio je Regionalni koordinator Sisačko-moslavačke županije.