Ugovor o dodjeli bespovratnih EU sredstava za projekt „Zajedno do sredstava EU fondova“ ukupne vrijednosti 40.090.929,78 kuna, pri čemu je 34.077.290,30 kuna bespovratnih potpisali su u ponedjeljak, 27. svibnja 2019. godine ministrica regionalnoga razvoja i fondova Europske unije Gabrijela Žalac i ravnatelj Središnje agencije za financiranje i ugovaranje programa i projekata Europske unije Tomislav Petric s ravnateljem Regionalnoga koordinatora Sisačko-moslavačke županije Marijem Čelanom.

Ugovori su potpisani u okviru Poziva za iskaz interesa za dodjelu bespovratnih sredstava iz Prioritetne osi 10 – Tehnička pomoć Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014.-2020. za nastavak aktivnosti regionalnih koordinatora. Projekt “Zajedno do sredstava EU fondova” je usmjeren pružanju stručne pomoći u pripremi i provedbi projekata od interesa za razvoj županije te javnopravnim tijelima i javnim ustanovama na području Sisačko-moslavačke županije.