Naziv natječaja: Investicijski Zajam iz NPOO

Objavljen:  Hrvatska agencija za malo gospodarstvo, inovacije i investicije (HAMAG-BICRO)

Link: https://hamagbicro.hr/poduzetnicima-na-raspolaganju-investicijski-zajmovi-hamag-bicro-a-iz-sredstava-npoo-a-te-izmijenjeni-mikro-i-mali-investicijski-zajmovi-za-ruralni-razvoj/

Prihvatljivi korisnici:

– Mikro gospodarski subjekt

– Mali gospodarski subjekt

– Srednji gospodarski subjekt

Prihvatljivi iznos: do 100.000,00 €, 0,8% kamatna stopa

Prihvatljivi troškovi:

– ulaganja u osnovna sredstva (materijalnu i nematerijalnu imovinu) s ciljem pokretanja ili modernizacije poslovanja, uvođenja novih tehnologija, povećanja kapaciteta, uvođenja novih proizvoda ili usluga (od faze komercijalizacije), digitalizacije poslovanja, ulaganja u ekološki prihvatljive proizvodne procese i učinkovitost resursa i sl.

– obrtna sredstva najviše do 30% ugovorenog iznosa zajma

– podmirenje obveza nastalih najkasnije 12 mjeseci prije zaprimanja zahtjeva za zajam u HAMAGBICRO

Sažetak natječaja:

Cilj Financijskog instrumenta je poticanje i oporavak gospodarskih i investicijskih aktivnosti na tržištu RH, jačanje konkurentnosti te zelene i digitalne tranzicije mikro, malih i srednjih poduzetnika kroz povećanje dostupnosti zajmova i povoljnije uvjete financiranja. Mogućnost počeka do 12 mjeseci ukoliko je otplata minimalno 2 godine, rok otplate od 1 godine do 10 godina uključujući poček.

Rok za predaju dokumentacije: od 5. srpnja 2022.

Kontakt odjel: poduzetnistvo@simora.hr