Konzorcij projekta DIH World otvorio je drugi poziv za odabir i podršku do 20 eksperimenata malih i srednjih poduzeća.

Projekt DIH World ima za cilj ubrzati usvajanje naprednih digitalnih tehnologija od strane europskih proizvodnih malih i srednjih poduzeća, u svim sektorima, podržavajući ih u izgradnji održivih konkurentskih prednosti i dosezanju globalnih tržišta.

Razvojna agencija SIMORA partner je na ovom projektu, vrijednom više od 8 milijuna EUR, sufinanciranog iz Horizon 2020 programa, a više informacija možete pročitati na: https://rk-smz.hr/dih-world/

Otvoreni poziv projekta DIH World osmišljen je kao podrška eksperimentima digitalizacije koji uključuju digitalne inovacijske hubove (DIH) i mala i srednja poduzeća iz proizvodnog sektora. Inovativni eksperimenti dobit će do 95.000,00 EUR za podršku integraciji digitalnih tehnologija u procese, proizvode ili usluge malog i srednjeg poduzetništva. Ovi eksperimenti trebaju se baviti nekim proizvodnim sektorom, a s posebnim naglaskom na tekstil, logistiku, mobilnost, proizvode od gume i plastike te električnu i optičku opremu. Također, veoma je preporučljivo stvoriti prekograničnu suradnju za konzorcije.

Vodič za prijavitelje s više informacija dostupan je na: https://dihworld.eu/wp-content/uploads/2022/04/DIH-World-_Guide-for-Applicants-OC2_v1.pdf

Odabrani eksperimenti inovativne tehnologije pridružit će se svjetskoj zajednici digitalnih inovacijskih hubova, pospješujući interakciju i prekograničnu suradnju između DIH-a i malih i srednjih poduzeća, kao i među DIH-ovima iz europske mreže. U prvom otvorenom pozivu (iz 2021. godine) diljem Europe odabrano je 28 eksperimenta koje možete pogledati na: https://dihworld.eu/pilot-experiments/

Rok za prijavu projektnih prijedloga je 28.6.2022. u 13:00 h.