Ministarstvo turizma objavilo je danas javni poziv namijenjen strukovnim udrugama koje djeluju u turizmu i ugostiteljstvu za sufinanciranje projekata strukovnih udruga.

Riječ je o tradicionalnoj potpori Ministarstva turizma koje za cilj ima podizanje  konkurentnosti hrvatskog turizma kroz jačanje strukovnih udruga u turizmu i/ili ugostiteljstvu. Ukupno milijun i sedamsto tisuća kuna iz programa bit će dostupno za projekte koji doprinose podizanju kvalitete ljudskih potencijala u turizmu i ugostiteljstvu; između ostalog za projekte stručnog usavršavanja i osposobljavanja, a sve u cilju jačanja hrvatskog turističkog proizvoda i njegove prepoznatljivosti na međunarodnom tržištu.

Iznos zatraženih sredstava može biti od četrdeset tisuća kuna do dvjesto tisuća kuna po pojedinom projektu a prijavitelj može tražiti najviše do 70 posto vrijednosti projekta. Prijavitelj na Javni natječaj može prijaviti najviše jedan program/projekt.

Javni poziv za sve zainteresirane strukovne udruge otvoren je od 7. veljače do 7. ožujka 2019. godine, a prijaviti se mogu one strukovne udruge u turizmu i/ili ugostiteljstvu koje statutom imaju utvrđeno djelovanje u području turizma i/ili ugostiteljstva.