Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (prvo polugodište školske godine 2023. – 2024.)

Prijavitelji: javna tijela (ministarstva i agencije)

Vrijednost natječaja: 8.000.000,00 eura / 60.276.000,00 kuna

Sažetak: Ovaj Poziv za izravnu dodjelu Ministarstvu znanosti i obrazovanja usmjeren je na ublažavanje najgorih oblika dječjeg siromaštva pružanjem nefinancijske pomoći djeci u siromaštvu ili u riziku od siromaštva i to u vidu osiguravanja obroka u javnim osnovnim školama financiranjem, odnosno sufinanciranjem prehrane učenika. Prehrana će se sredstvima iz ove izravne dodjele osigurati djeci polaznicima obveznog osnovnoškolskog programa, koja žive u siromaštvu ili su u riziku od siromaštva u kućanstvima koja primaju doplatak za djecu.

Krajnji rok za dostavu prijedloga operacija po ovom Pozivu je 15. prosinac 2023.

Link: https://strukturnifondovi.hr/natjecaji/osiguravanje-skolske-prehrane-za-djecu-u-riziku-od-siromastva-prvo-polugodiste-skolske-godine-2023-2024/

Kontakt: obrazovanje@simora.hr ili 044 660 115