Razvojna agencija Sisačko-moslavačke županije u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom, Županijskom komorom Sisak, Gradom Novskom i Hrvatskom agencijom za malo gospodarstvo, inovacije i investicije (HAMAG-BICRO) održala je u ponedjeljak, 3.12.2018. godine u Sisku i Novskoj odličnu radionicu o financijskim instrumentima za ruralni razvoj koje sufinancira EU.

Cilj radionice je predstavljanja financijskih instrumenata Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske za razdoblje 2014. – 2020.: Mikro i mali zajmovi za ruralni razvoj, Pojedinačno jamstvo za ruralni razvoj i Investicijski krediti za ruralni razvoj. Svrha im je potaknuti i podržati rast i razvoj poljoprivrednog, prerađivačkog i šumarskog sektora. Osim povoljnijih uvjeta od tržišnih, omogućavaju financiranje vrsta troškova koji nisu prihvatljivi za financiranje putem bespovratnih sredstava.