23. listopada u hotelu Panonija u Sisku održana je konferencija projekta zaŽELI, poKRENI.

Cilj projekta je osnaživanje i unaprjeđivanje radnog potencijala teže zapošljivih žena s nižom razinom obrazovanja kroz zapošljavanje u lokalnoj zajednici. Time će se potaknuti socijalna uključenost te će se povećati razina kvalitete života krajnjih korisnika.

Nositelj projekta je Udruga za brigu o ženi i obitelji Sisak, a partneri na projektu su Hrvatski zavod za zapošljavanje – Područni ured Sisak i Centar za socijalnu skrb Sisak.

Projekt je financirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda i to u 85%-tnom iznosu (preostalih 15 % financirano je iz Državnog proračuna RH), a vrijednost projekta je 1.392.989,69 kn.

Projekt je započeo u lipnju 2020. a trajat će do rujna 2021.

 

Unatoč izazovnom razdoblju, konferencija ovog hvalevrijednog projekta je uspješno održana, a sudionici su, nakon konferencije, poštujući sve epidemiološke mjere i preporuke, razmijenili iskustva i ideje o sličnim društveno korisnim aktivnostima. 🙂