Javni poziv za dodjelu potpora programima destinacijskih menadžment kompanija Hrvatska turistička zajednica je objavila početkom ovog mjeseca, no zbog novonastalih izvanrednih okolnosti vezanih uz pandemiju Covid-19, uslijed čega su privremeno odgođene određene aktivnosti, Javni poziv je obustavljen.

Kako navode iz HTZ-a obustava je na snazi do drugačije Odluke o čemu ćete biti pravovremeno obaviješteni.

Podsjetimo, za jedan program korisniku se može odobriti potpora u bruto iznosu od 50.000,00 do 100.000,00 kuna, a ukupna vrijednost potpore koja se može odobriti po pojedinom korisniku može iznositi maksimalno 250.000,00 kuna.

Također, odgođen je i projekt “Tjedan odmora vrijedan”

Ministarstvo turizma i Hrvatska turistička zajednica do daljnjega odgađaju promotivnu akciju „Tjedan odmora vrijedan“ zbog situacije vezane uz pojavu i širenje koronavirusa.

Poštujući mjere koje je Stožer civilne zaštite RH izdao u cilju zaustavljanja širenja koronavirusa, donesena je odluka o odgađanju početka ove turističke promotivne akcije.

Svi zainteresirani subjekti bit će obavješteni o novom datumu početka akcije „Tjedan odmora vrijedan“ kad se donese odluka o njegovu ponovnom pokretanju, ističu iz HTZ-a.