Naziv natječaja:

Program dodjele potpora za smanjenje troškova plina za mikro, male i srednje poduzetnike

Objavljen:

HAMAG-BICRO

Link:

https://hamagbicro.hr/najava-1-travnja-pocinju-prijave-za-program-dodjele-potpora-za-smanjenje-troskova-plina-za-mikro-male-i-srednje-poduzetnike/

Prihvatljivi korisnici:

  • mikro, mali i srednji poduzetnici s godišnjom potrošnjom plina na pojedinačnim obračunskim mjernim mjestima do 10 GWh.

Prihvatljivi iznos:

  • 15 lipa po kWh potrošenog plina

Prihvatljivi troškovi:

  • Subvencioniranje troška plina

Sažetak natječaja:

Program ostvarenja potpore provodit će se na način da poduzetnik svaki mjesec plaća iznos naveden na računu, a Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja plaća subvencionirani iznos direktno opskrbljivaču plinom. Poduzetniku će se s njegovog vaučera automatski odbijati razmjerni mjesečni subvencionirani iznos zaključno s računom za ožujak 2023., ili ranije, ako iskoristi cijelu potporu definiranu odlukom o dodjeli potpore. Ukupni projicirani iznos ove Vladine mjere je 600 milijuna kuna.

Rok za predaju dokumentacije:

Od 1.4. u 8 sati

Kontakt odjel: poduzetnistvo@simora.hr