Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost je najavio skoru objavu javnog poziva za sufinanciranje mjera energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije u kućanstvima i višestambenim zgradama. Građanima će biti na raspolaganju 142 milijuna kuna za obiteljske kuće te 152 milijuna kuna za višestambene zgrade, a stopa sufinanciranja iznositi će 60%.

Za pomoć oko prijave na natječaj obratite se timu SI-MO-RA d.o.o.

Sufinancirat će se:

  • povećanje toplinske zaštite svih elemenata vanjske ovojnice grijanog prostora:

– energetska obnova vanjskog zida, stropa, poda, krova (sva potrebna oprema i radovi vezani uz povećanje toplinske zaštite, uključujući npr. hidroizolaciju, zamjenu konstrukcijskih elemenata krova i dr. – detalji se propisuju u javnom pozivu);

– zamjena stolarije ovojnice grijanog prostora novom;

  • cjelovita energetska obnova, koja podrazumijeva kombinaciju mjera na vanjskoj ovojnici i ugradnje sljedećih sustava za korištenje OIE:

– sustavi s sunčanim toplinskim pretvaračima;

– sustavi na drvnu sječku/pelete;

– dizalice topline zrak-voda, voda-voda ili zemlja-voda;

– fotonaponski sustavi za proizvodnju električne energije za vlastitu potrošnju.

Objava javnog poziva predviđa se krajem prvog kvartala ove godine, a budući da očekujemo jako velik broj prijava, obratite nam se što prije na broj telefona 044 544 930 ili 044 522 793