Naziv natječaja: POZIV NA PRIJAVU PROJEKATA OD ZAJEDNIČKOG INTERESA U SKLOPU PROGRAMA CEF U PODRUČJU TRANSEUROPSKE ENERGETSKE INFRASTRUKTURE

Objavljen: 07. rujna 2021.

Link: https://ec.europa.eu/info/news/commission-launches-eu785-million-call-clean-energy-infrastructure-projects-2021-sep-07_en

Prihvatljivi korisnici: međunarodne organizacije, istraživački centri, javna i privatna poduzeća, lokalne i regionalne vlasti, ministarstva i udruge

Prihvatljivi iznos: nije definirano

Prihvatljivi troškovi: aktivnosti za pripremu projekata od zajedničkog interesa Europske unije – mapiranja, studije izvedivosti, evaluacije, razne studije,

Sažetak natječaja:  Europska izvršna agencija za klimu, infrastrukturu i okoliš (CENA) objavila je prvi poziv na prijavu projekata od zajedničkog interesa u sklopu programa CEF 2021. – 2027. u području transeuropske energetske infrastrukture. Sredstva ovog instrumenta namijenjena su financiranju projekata međunarodnih organizacija, istraživačkih centara, javnih i privatnih poduzeća, lokalnih i regionalnih vlasti, ministarstava i udruga zaduženih za razvoj. Ukupan iznos raspoloživih sredstava je 785.000.000,00 eura.

Rok za predaju dokumentacije: 19.10.2021.

Kontakt odjel: Odjela za EU fondove