Europska komisija objavila je Poziv na podnošenje prijedloga za program Erasmus+ za 2021. godinu.

Cilj Programa je doprinijeti uspostavljanju europskog obrazovnog prostora, ojačati vezu između obrazovanja i istraživanja, njegovati vještine kritičkog mišljenja sudionika Programa na svim razinama, poticati zapošljivost, socijalnu uključenost, građanski angažman, inovacije i održivost okoliša u Europi i šire omogućavanjem svim sudionicima da imaju mogućnost obrazovanja i usavršavanja u inozemstvu.

Sudionici programa Erasmus+ su: studenti, vježbenici, naučnici, učenici, odrasli polaznici, mladi ljudi, volonteri ili profesori, učitelji, voditelji osposobljavanja, osobe koje rade s mladima, stručnjaci u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta, itd.

Prihvatljivi prijavitelji su organizacije (privatne i javne), ustanove (škole, pučka otvorena učilišta) i druga tijela (udruge) koja organiziraju aktivnosti koje se podupiru u okviru Programa.

Poziv obuhvaća sljedeće aktivnosti:

  • Ključna aktivnost 1 (KA1) – Mobilnost u svrhu učenja za pojedince
  • Ključna aktivnost 2 (KA2) – Suradnja organizacija i institucija
  • Ključna aktivnost 3 (KA3) – Podrška razvoju politike i suradnji
  • Aktivnosti Jean Monnet

Program je vrijedan više od 26 milijardi EUR, a odnosi se na razdoblje od sedam godina (2021. – 2027.).

Tekst Poziva dostupan je na: https://www.mobilnost.hr/hr/natjecaji/poziv-na-podnosenje-prijedloga-za-program-erasmus-za-2021-godinu/