Naziv natječaja: Natječaj za tip operacije 5.2.1. Obnova poljoprivrednog zemljišta i proizvodnog potencijala

Objavljen: 09. ožujak 2022.

Link: https://ruralnirazvoj.hr/5-2-1-obnova-poljoprivrednog-zemljista-i-proizvodnog-potencijala-2/

Prihvatljivi korisnici: Fizičke i pravne osobe upisane u Upisnik poljoprivrednika i/ili registrirane u Jedinstvenom registru domaćih životinja (JRDŽ) u trenutku podnošenja zahtjeva za potporu.

Prihvatljivi iznos:
100% od ukupnih prihvatljivih troškova projekta.

Prihvatljivi troškovi:
Sanacija poljoprivrednog zemljišta, građenje poljoprivrednih gospodarskih objekata i pripadajuće infrastrukture, popravak ili nabava nove/rabljene poljoprivredne mehanizacije i opreme, nabava domaćih životinja, nabava i sadnja višegodišnjih nasada i višegodišnjeg bilja, kupnja poljoprivrednog zemljišta, opći troškovi.

Sažetak natječaja:
Svrha Natječaja je dodjela potpore za obnovu poljoprivrednog potencijala narušenog elementarnim i prirodnim nepogodama osim potresa i katastrofalnim događajima kako bi se osigurao nastavak i održivost poljoprivredne proizvodnje. Na ovom natječaju ne dodjeljuje se potpora za obnovu poljoprivrednog potencijala narušenog potresom 22.3.2020. godine i potresima od 28.12.2020. godine.

Rok za predaju dokumentacije:
Rok za podnošenje zahtjeva za potporu i dostavu Potvrde o podnošenju zahtjeva za potporu je od 12:00 sati 4. travnja 2022. do 12:00 sati 31. svibnja 2022. godine.

Kontakt odjel: Odjel za ruralni razvoj

044/660-116    095/308 9201

ruralni@simora.hr

Foto: ilustracija/ T. Koran