Upravo kreće druga generacija polaznika edukacije za game developere, koja se održava u Novskoj i traje 6 mjeseci. Polaznici na edukaciji uče Blender i Unity, tehnologije potrebne za izradu video igara, programiranje, stvaranje grafičkih elemenata i zvuka. Sve što je potrebno za jednu video igru.

Osim edukacije, polaznicima se pružaju brojne mogućnosti, od pristupa najmodernijoj tehnologiji i opremi do financijske potpore za samozapošljavanje i pokretanje vlastitog start-upa. Tako će polaznici koji pokrenu start-up u Novskoj dobiti do 155.000 kuna (HZZ daje 55.000, Grad Novska 65.000, a SMŽ 35.000 kuna) bespovratnih sredstava i olakšati si ulazak u najbrže rastuću industriju na svijetu.

Svim polaznicima želimo puno uspjeha u stvaranju vlastite video igre, a nadamo se da će netko od njih nakon ove edukacije pokrenuti start up upravo u inkubatoru PISMO.

Novska postaje gejmerski grad, a Sisačko-moslavačka županija središte gaming industrije.