Obavještavamo Vas da je s početkom 2020. godine u primjeni nova Nacionalna klasifikacija statističkih regija 2021. (HR_NUTS 2021.) čime prestaje važiti Nacionalna klasifikacija prostornih jedinica za statistiku 2012. (NKPJS 2012.) prema kojoj je Republika Hrvatska bila podijeljena na dvije NUTS 2 regije.

Nova klasifikacija HR_NUTS 2021. objavljena je u Narodnim novinama 125/2019 te su njome uvedene 4 statističke regije: Panonska Hrvatska, Jadranska Hrvatska, Grad Zagreb i Sjeverna Hrvatska.

Sisačko-moslavačka županija pripada statističkoj regiji Panonska Hrvatska zajedno sa Bjelovarsko-bilogorskom, Virovitičko-podravskom, Požeško-slavonskom, Brodsko-posavskom, Osječko-baranjskom, Vukovarsko-srijemskom i Karlovačkom županijom.

HR NUTS 2021. čini statističku osnovu za učinkovito vođenje regionalne razvojne politike, za socioekonomske analize i za postizanje ciljeva socijalne i ekonomske kohezije.