Hrvatska radiotelevizija i Ministarstvo znanosti i obrazovanja pozivaju i ove godine sve vrtiće, osnovne i srednje škole te srodne odgojno-obrazovne ustanove za djecu i mladež u Hrvatskoj da se jave na natječaj Najljepši školski vrtovi 2024.

Svaka škola oblikuje vrt prema vlastitim mogućnostima i u skladu s klimatskim i drugim uvjetima, čuva bogatstvo i biološku raznolikost Hrvatske koristeći se ukrasnim i autohtonim biljem svojega podneblja.

Na temelju pristiglih prijava prosudbeno povjerenstvo odabire školske vrtove koje će posjetiti od travnja do listopada tekuće godine.

Nakon obilaska povjerenstvo odlučuje o vrtovima te na završnoj svečanosti potkraj ožujka iduće godine dodjeljuje niz nagrada i priznanja najljepšim školskim vrtovima u Republici Hrvatskoj u sljedećim kategorijama:

  • Zlatna povelja Hrvatske radiotelevizije za najljepši školski vrt u RH
  • Najljepši vrtić u RH
  • Najljepša učionica na otvorenom (nagrada Ministarstva znanosti i obrazovanja)
  • Zelena povelja Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost
  • Nagrada za tradicijski uzgoj (dodjeljuje Ministarstvo poljoprivrede)
  • Najljepša područna škola u RH
  • Nagrada za kontinuitet.

Natječaj je otvoren do 22. travnja 2024., a prijave se šalju na adresu:
najljepsi.vrtovi@hrt.hr

Više informacija na poveznici https://mzo.gov.hr/istaknute-teme/natjecaji-196/natjecaj-najljepsi-skolski-vrtovi-2024/6107