Glavna uprava Europske komisije za energetiku organizira natječaj „Video izazov o energetskoj učinkovitosti

Europska komisija pokreće natjecanje „Film4Energy Challenge” te poziva škole u Europskoj uniji da izrade kratki video o važnosti energetske učinkovitosti i koristi koja proizlazi iz štednje energije za njihove škole, općine ili gradove.

Učenici u dobi od 12 do 15 godina iz svih zemalja EU-a pozvani su snimiti videozapis o tome kako oni mogu štedjeti energiju u svojem svakodnevnom životu, učeći svoju rodbinu, prijatelje, susjede i cijeli svijet o prednostima energetske učinkovitosti i potičući upotrebu energetski učinkovitih alternativa grijanju, hlađenju, prijevozu te ostalim svakodnevnim aktivnostima.

Videozapise trebaju osmisliti, producirati i prijaviti skupine učenika u dobi između 12 i 15 godina. Više skupina učenika jedne škole može raditi na svojim videoprojektima, no svaka škola smije predati samo jedan videozapis. Svaki videozapis treba trajati do najviše jedne minute, a videozapisi trebaju biti samo u MP4 formatu. Videozapisi se mogu producirati i predati na bilo kojem službenom jeziku EU.

Poruka videozapisa treba biti usmjerena prema mladima i ostalima na lokalnom području škole. No, glavna poruka bi se trebala moći umnažati/prenositi u svim državama članicama EU-a te bi je svi trebali lako razumjeti.

Natječaj je otvoren do 15. veljače 2022., a informacije su dostupne na poveznici: http://www.esf.hr/video-izazov-o-energetskoj-ucinkovitosti/

Pravila natječaja dostupna su na poveznici: https://ec.europa.eu/energy/sites/default/files/documents/video-competition-rules_hr.pdf

Uvjeti natječaja dostupni su na poveznici: https://ec.europa.eu/energy/sites/default/files/documents/video-competition-terms-and-conditions-hr.pdf