Prema najavi Ministarstva poljoprivrede, u sklopu  tipa operacije 5.2.1. Obnova poljoprivrednog zemljišta i proizvodnog potencijala, u veljači 2021. otvorit će se novi natječaj  za poljoprivredna gospodarstva stradala ili oštećena u potresu.

Poljoprivrednici će sredstva moći koristiti za saniranje poljoprivrednog zemljišta, izgradnju, rekonstrukciju objekata, popravak ili nabavu strojeva, mehanizacije i opreme za poljoprivrednu proizvodnju te nabavu domaćih životinja i sadnica višegodišnjeg bilja te ostale aktivnosti propisane Natječajem.

Razvojna agencija SI-MO-RA pružat će besplatnu pomoć u prijavi.

Molimo nastradale poljoprivrednike da se osobno jave ili prijave štetu kod susjeda.

Prijave zaprimamo od 4.1.2021. na sljedeće kontakte:

Tel.: 095 308 9201

E-pošta: ruralni@simora.hr

 

Više informacija o natječaju pročitajte na poveznici: https://ruralnirazvoj.hr/tip-operacije-5-2-1-poljoprivrednim-gospodarstvima-na-potresom-pogodenim-podrucjima-pruzit-ce-se-financijska-pomoc/