OPG-u Matleković Domagoju su u sklopu podmjere 6.1. „Potpora za pokretanje poslovanja mladim poljoprivrednicima“ odobrena sredstva za provedbu projekta u iznosu 372.000,00 kn. Ovo je četvrti projekt kojem je SI-MO-RA d.o.o. na prošlogodišnjem natječaju pomogla da dobije 372.000,00 kuna. Što za sad iznosi 1.488.000,00 kuna za mlade poljoprivrednike.

Projektom su predviđena ulaganja u poljoprivrednu mehanizaciju i opremu. Kupnjom mehanizacije i opreme iz dobivene potpore će unaprijediti vlastito gospodarstvo i znatno si olakšati svakodnevni rad.

Domagoj Matleković je mladi poljoprivrednik iz Krapja. Odmah nakon srednje škole počeo se aktivno baviti poljoprivredom te 2017. otvara vlastito poljoprivredno gospodarstvo. Na gospodarstvu se bavi ratarstvom i stočarstvom, te je odlučio iskoristiti mjere Ruralnog razvoja jer želi poboljšati poslovanje i osigurati bolji život sebi i obitelji.

Izradu projektne prijave osigurala je Sisačko-moslavačka županija, a prijavu je pripremila SI-MO-RA d.o.o.