U cilju provedbe Programa stručnog osposobljavanja i zapošljavanja hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji za razdoblje od 2021. do 2023. godine, Ministarstvo hrvatskih branitelja objavilo je drugi Javni poziv za sufinanciranje troškova obrazovanja u 2023. godini, koji će biti otvoren u razdoblju od 7. ožujka do 5. travnja 2023. godine.

Prihvatljivi korisnici:

nezaposleni hrvatski branitelji iz Domovinskog rata, nezaposlena djeca smrtno stradalih ili nestalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, nezaposlena djeca dragovoljaca iz Domovinskog rata i nezaposlena djeca hrvatskih ratnih vojnih invalida iz Domovinskog rata s trajno utvrđenim statusom koji nisu koristili niti jedan od oblika mjere stručnog osposobljavanja, odnosno poticanja obrazovanja u provedbi svih dosadašnjih programa stručnog osposobljavanja i zapošljavanja hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji.

Prihvatljivi iznos financiranja: do iznosa od 1.592,67 eura (12.000,00 kuna) po osobi

Prihvatljivi troškovi: a) stjecanje prvog zanimanja, b) prekvalifikaciju, c) osposobljavanje, d) usavršavanje te e) stjecanje dodatnih znanja i vještina.

Rok za predaju dokumentacije: Razdoblje zaprimanja zahtjeva po ovom javnom pozivu traje od 7. ožujka do 5. travnja 2023. godine.

Link: https://branitelji.gov.hr/o-ministarstvu-15/javne-rasprave/javni-pozivi/aktualni-javni-pozivi/919