Naziv natječaja: Javni poziv za sufinanciranje razvoja lovstva na području Sisačko – moslavačke županije za 2024. godinu

Objavljen:  Sisačko – moslavačka županija

Prihvatljivi prijavitelji:

Lovoovlaštenik lovišta na području Sisačko – moslavačke županije, odnosno pravna ili fizička osoba koja je stekla pravo lova u lovištu na području Sisačko – moslavačke županije temeljem Zakona o lovstvu, a na području Sisačko – moslavačke županije ima jedno ili više lovišta.

Uvjeti koje prijavitelj mora ispunjavati:

• upis u odgovarajući registar (trgovački, obrtnički, udruga, ustanova)
  • organizacijski kapacitet i ljudske resurse za provedbu projekta i transparentno upravljanje javnim sredstvima
  • nepostojanje dugovanja iz pozicija javnih davanja
  • uredno podmirene obveze plaćanja naknade za pravo lova
  • uvjerenje da se protiv prijavitelja (udruga, obrt, trgovačko društvo, ustanova) ne vodi kazneni postupak
  • uvjerenje da se protiv osobe ovlaštene za zastupanje ne vodi kazneni postupak.

Mjere, aktivnosti, prihvatljivi troškovi, kriteriji za dodjelu i iznosi bespovratnih novčanih potpora

Mjera 1. Razvoj i unaprjeđenje lovstva

Prihvatljive aktivnosti:

Aktivnost 1.1. Kupnja, gradnja, rekonstrukcija, adaptacija, uređenje, opremanje i troškovi priključaka (struja, voda, plin, odvodnja i dr.) lovačkih domova i pomoćnih objekata uz lovačke domove (pomoćne zgrade, nadstrešnice i dr.) te troškovi projektne dokumentacije koji se odnose na lovačke domove i navedene pomoćne objekte

Prihvatljivi troškovi: Kupnja, gradnja, rekonstrukcija, adaptacija, uređenje, opremanje i troškovi priključaka (struja, voda, plin, odvodnja i dr.) lovačkih domova i pomoćnih objekata uz lovačke domove (pomoćne zgrade, nadstrešnice i dr.) te troškovi projektne dokumentacije koji se odnose na lovačke domove i navedene pomoćne objekte.

Uvjeti za dodjelu bespovratne novčane potpore:

Lovački dom mora biti u vlasništvu korisnika ili korisnik mora imati zaključen Ugovor o najmu na najmanje pet (5) godina.

Iznos bespovratne novčane potpore: Do 75% iznosa prihvatljivih troškova sukladno plaćenim računima.

Aktivnost 1.2. Gradnja, rekonstrukcija i opremanje hladnjača za prihvat mesa divljači i objekata za obradu i skladištenje odstrijeljene divljači

Prihvatljivi troškovi:

Gradnja, rekonstrukcija i opremanje hladnjača za prihvat mesa divljači i objekata za obradu i skladištenje odstrijeljene divljači.

Uvjeti za dodjelu bespovratne novčane potpore:

Objekt mora biti u vlasništvu korisnika ili korisnik mora imati zaključen Ugovor o najmu na najmanje pet (5) godina.

Do 75% iznosa prihvatljivih troškova sukladno plaćenim računima.

Aktivnost 1.3. Unaprjeđenje lovnotehničkih i lovnogospodarskih objekata (hranilišta, pojilišta, solišta, spremišta za hranu, sabirališta i zimovališta za pernatu divljač, ograde, uskočnice, kolibe i dr.)

Prihvatljivi troškovi:

Gradnja i/ili rekonstrukcija hranilišta, pojilišta, solišta, spremišta za hranu, sabirališta i zimovališta za pernatu divljač, ograde, uskočnice, kolibe i dr.

Aktivnost 1.4. Unos krupne i sitne divljači u lovište

1.4.1. Unos jelena običnog
1.4.2. Unos fazana običnog
1.4.3. Unos zeca običnog

Aktivnost 1.4.1. Unos jelena običnog

Prihvatljivi troškovi: Kupnja jelena običnog radi unosa u lovište.

Aktivnost 1.4.2. Unos fazana običnog

Prihvatljivi troškovi: Kupnja fazana običnog radi unosa u lovište.

Do 75% iznosa prihvatljivih troškova sukladno plaćenim računima

Aktivnost 1.4.3. Unos zeca običnog

Prihvatljivi troškovi: Kupnja zeca običnog radi unosa u lovište.

Mjera 2. Sprječavanje šteta od divljači i na divljači

Prihvatljive aktivnosti:

Aktivnost 2.1. Nabavka kemijskih i mehaničkih repelenata (električni pastiri, plinski topovi)

Prihvatljivi troškovi:

Nabava sredstava i opreme za sprečavanje šteta od divljači – kemijski repelenti, električni pastiri s opremom, plinski topovi.

Aktivnost 2.2. Zaštita od bolesti

Prihvatljivi troškovi:

Nabava sredstava i opreme za dezinfekciju ljudi, vozila i prostora u cilju sprječavanja Afričke svinjske kuge – prskalice, dezinfekcijske barijere, rukavice, maske.

Sažetak natječaja:

Predmet Javnog poziva je dodjela bespovratne novčane potpore lovoovlaštenicima sa područja Sisačko-moslavačke županije za financiranje aktivnosti i projekata iz područja lovstva koje su neophodne u gospodarenju lovištima i gospodarenju s divljači kako bi se doprinijelo razvoju i unaprjeđenju lovstva te sprječavanju šteta od divljači i na divljači na području Sisačko-moslavačke županije, a sukladno Planu razvoja Sisačko-moslavačke županije do 2027. godine putem sljedećih mjera:

Mjera 1. Razvoj i unaprjeđenje lovstva

Mjera 2. Sprječavanje šteta od divljači i na divljači

Ukupno planirana novčana sredstva za provedbu ovog Javnog poziva iznose 60.000,00 €, a osigurana a osigurana su u Proračunu Sisačko-moslavačke županije za 2024. godinu. Planirani maksimalni broj dodijeljenih pojedinačnih bespovratnih novčanih potpora je 66.

Rok za predaju dokumentacije:

1.8. – 30.9.2024. godine

Link natječaja: