Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH objavilo je Javni poziv za poticanje čitanja u predškolskim ustanovama, osnovnim i srednjim školama u RH te dostavu radova djece i učenika o pročitanim knjigama iz područja:

  1. popularne znanosti i
  2. održivoga razvoja.

Na Javni poziv mogu se prijaviti grupni radovi djece i učenika u obliku: videozapisa, stripa, plakata, priče i ostalih načina izražavanja. Nakon završetka Javnoga poziva bit će odabrano pet najboljih radova u svakoj od ovih triju kategorija:

  1. predškolske ustanove,
  2. osnovne škole,
  3. srednje škole.

Svaki prijavljeni rad mora imati koordinatora/icu, odnosno osobu koja prijavljuje radove.

Radovi se izrađuju i prijavljuju kao grupni rad djece ili učenika.

Uz prijavljene radove obvezno je ispuniti i Prijavnicu (poveznica: https://mzo.gov.hr/istaknute-teme/natjecaji-196/javni-poziv-za-poticanje-citanja-u-predskolskim-ustanovama-osnovnim-i-srednjim-skolama-u-republici-hrvatskoj/4600 ) na Javni poziv za poticanje čitanja u predškolskim ustanovama, osnovnim i srednjim školama u RH.

Javni poziv otvoren je od 15.10. do 31.12.2021.

Kontakt: obrazovanje@simora.hr ili 044 660 115