Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva objavljuje Javni poziv za podnošenje prijava u sklopu Programa politike „Put u digitalno desetljeće do 2030“ i uspostave Europskih digitalnih infrastrukturnih konzorcija (EDIC).

Program politike do 2030. „Put u digitalno desetljeće“, mehanizam je praćenja i suradnje za postizanje zajedničkih ciljeva za digitalnu transformaciju Europe, a stupio je na snagu 8. siječnja 2023.
Ciljevi su popraćeni cikličkim procesom suradnje pri čemu će se poticati stvaranje zajedničkih višedržavnih digitalnih infrastrukturnih konzorcija, kako bi se lakše kontrolirao napredak i definirale izmjene potrebne za postizanje digitalnih ciljeva do 2030.

Rok za podnošenje prijedloga: 31. siječnja 2023. godine.

Više informacija na https://rdd.gov.hr/vijesti/javni-poziv-za-iskaz-interesa-u-sklopu-programa-politike-put-u-digitalno-desetljece-do-2030-i-uspostave-europskih-digitalnih-infrastrukturnih-konzorcija-edic/2010