Na temelju članka 40. i 41. Zakona o ustanovama („Narodne novine“ broj 76/93, 29/97, 47/99, 35/08, 127/19), članka 5. Odluke o osnivanju javne ustanove „Regionalni koordinator Sisačko-moslavačke županije“ (Službeni glasnik Sisačko-moslavačke županije br. 8/2018.) te članka 17., 23., 24. i 25. Statuta javne ustanove „Regionalni koordinator Sisačko-moslavačke županije“ (KLASA: 023-01/20-01/02, URBROJ: 2176-148-01-20-37) Upravno vijeće javne ustanove „Regionalni koordinator Sisačko-moslavačke županije“ raspisuje:

JAVNI NATJEČAJ

za izbor i imenovanje ravnatelja javne ustanove
„Regionalni koordinator Sisačko-moslavačke županije“

Ravnatelja javne ustanove „Regionalni koordinator Sisačko-moslavačke županije“ imenuje Upravno vijeće na 4 godine, na temelju javnog natječaja.

Za ravnatelja može biti imenovana osoba koja ispunjava uvjete:

• državljanstvo Republike Hrvatske
  • završen preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij društvenog, humanističkog, biotehničkog ili tehničkog smjera
  • najmanje 5 godina radnog iskustva na rukovodećim poslovima u struci
  • iskustvo u pripremi i provedbi EU projekata.

Na javni natječaj se pod ravnopravnim uvjetima mogu javiti osobe obaju spolova.

Riječi i pojmovi, korišteni u javnom natječaju, koji imaju rodno značenje odnose se jednako na muški i ženski rod, bez obzira jesu li korišteni u muškom ili ženskom rodu.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti prilikom zapošljavanja u skladu s člankom 102. i 103. Zakona o hrvatskim iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, uz prijavu na natječaj u zamolbi dužan je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i sve potrebne dokaze dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Podnošenjem prijave na javni natječaj kandidati daju suglasnost javnoj ustanovi „Regionalni koordinator Sisačko-moslavačke županije“ da kao voditelj obrade podataka može prikupljati, koristiti i dalje obrađivati njihove osobne podatke isključivo u svrhu provedbe natječajnog postupka sukladno propisima koji uređuju zaštitu osobnih podataka.

Uz prijavu na javni natječaj kandidati trebaju priložiti:

• zamolbu
  • životopis
  • dokaz o stručnoj spremi (preslik diplome)
  • dokaz o hrvatskom državljanstvu (preslik osobe iskaznice ili domovnice)
  • dokaz o ukupnom radnom iskustvu (elektronički zapis izdan od Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje ili potvrdu izdanu od Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje)
  • dokaz o radnom iskustvu na rukovodećim poslovima u struci u trajanju od najmanje pet godina, iz kojeg je vidljivo da je kandidat obavljao poslove u traženoj stručnoj spremi, struci, rukovodećim poslovima i razdoblje u kojem je obavljao te poslove (preslik ugovora o radu, rješenja ili potvrde poslodavca)
  • program rada ustanove za mandatno razdoblje (4 godine)
  • uvjerenje nadležnog suda, ne starije od 6 mjeseci, da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak.

Prijave na javni natječaj s dokazima o ispunjavanju uvjeta podnose se u roku od 15 dana od dana objave javnog natječaja u Narodnim novinama i na internetskoj stranici www.rk-smz.hr, na adresu: Regionalni koordinator Sisačko-moslavačke županije, Zagrebačka 44, 44000 Sisak, s naznakom „Natječaj za ravnatelja javne ustanove Regionalni koordinator Sisačko-moslavačke županije“ – ne otvarati.

S kandidatima koji udovoljavaju formalnim uvjetima natječaja bit će proveden razgovor. Ako se kandidat ne odazove pozivu na razgovor smatra se da je povukao prijavu na javni natječaj.

Nepravodobne i nepotpune prijave neće se razmatrati.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku od 45 dana od dana isteka roka za prijavu na javni natječaj.