Hrvatska banka za obnovu i razvitak objavila je Javni natječaj za dodjelu donacija u 2024. godini – „DIJELJENJEM SMO JAČI“ – PREVENCIJA I ZAŠTITA MENTALNOG ZDRAVLJA DJECE I MLADIH

Sredstva natječaja namijenjena su projektima koji su putem dijeljenja znanja i vještina usmjereni razvoju i zaštiti mentalnog zdravlja djece i mladih.

Opći cilj natječaja je stvoriti sigurnu i podržavajuću okolinu koja će omogućiti mladima da se suoče s izazovima modernog društva i izgrade temelje za zdrav i produktivan život.

Specifični cilj natječaja je razvoj i zaštita mentalnog zdravlja djece i mladih, jačanje kapaciteta organizacija i stvaranje mreže podrške mentalnom zdravlju djece i mladih kroz pružanje potrebnih znanja i vještina djeci i mladima, obrazovnim radnicima i drugim obrazovno-odgojnim djelatnicima u osnovnim i srednjim školama, u domovima za djecu i mlade bez odgovarajuće roditeljske skrbi, centrima za odgoj i obrazovanje, organizacijama civilnog društva, zdravstvenim ustanovama, obiteljskim centrima i drugim ustanovama koje rade s djecom i mladima, te roditeljima djece i mladih.

Najniži iznos donacije po pojedinom projektu je 2.500,00 EUR, a najviši iznos donacije po pojedinom projektu je 6.500,00 EUR, što je ujedno i najviši iznos koji se može zatražiti u prijavi projekta.

Na ovaj natječaj se mogu prijaviti isključivo projekti koji se provode u Republici Hrvatskoj, a koje provode organizacije civilnog društva registrirane kao udruge, zaklade, privatne ustanove, socijalne zadruge, pravne osobe vjerskih zajednica ili druge neprofitne privatne pravne osobe sa sjedištem u Republici Hrvatskoj koje su upisane u matični registar i Registar neprofitnih organizacija, a koje u svojem temeljnom aktu imaju definirano neprofitno djelovanje i čije aktivnosti su usmjerene općoj dobrobiti i poboljšanju kvalitete života društvene zajednice.

Rok: 4.11.2024.

Poveznica: https://www.hbor.hr/objavljen-javni-natjecaj-hbor-a-za-dodjelu-donacija-u-2024-godini/1587