U četvrtak 27. veljače 2020. godine predstavnici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje (HZZ) obišli su polaznike gaming edukacije u Novskoj. Ovo je treća generacija polaznika edukacije za programe Unity i Blender, a već sada su popunjene prijave za četvrtu generaciju polaznika. Edukacija traje 6 mjeseci, a SI-MO-RA ju provodi u suradnji sa HZZ-om. Tijekom edukacije, HZZ polaznicima putem mjera aktivne politike zapošljavanja osigurava naknadu i putne troškove. To je odlična stvar, pogotovo za sve one koji nisu iz Novske.

Zadovoljni polaznici pohvalili su se radovima na kojima rade, a isprobali smo i neke video igre nastale na edukaciji. Nakon što završe edukaciju, polaznici mogu uz potporu HZZ-a, Sisačko moslavačke županije i Grada Novske za osnivanje tvrtke dobiti poticaje do 155 tisuća kuna. Do sada je uz tu pogodnost otvoreno 33 tvrtki.