I ove godine razvojna agencija Sisačko-moslavačke županije organizira u Novskoj natjecanje u izradi video igara Global Game Jam, najveće svjetsko događanje na kojem se stvaraju video igre. Natjecanje je zamišljeno tako da u isto vrijeme u cijelom svijetu developeri u roku 48 sati stvaraju video igre na zadanu temu te ih kasnije objavljuju na Global Game Jam stranici. Na prošlogodišnjem natjecanju sudjelovalo je 860 gradova iz 113 država, tijek ovogodišnjih prijavljenih možete pratiti na https://globalgamejam.org/2020/jam-sites

Natjecanje se održava od 31. siječnja do 2. veljače 2020. godine u sportskoj dvorani Srednje škole u Novskoj. U konkurenciji za najbolji tim u svijetu, već sada imamo 69 prijavljenih natjecatelja,  a tema će biti poznata u petak, 31. siječnja 2020. godine u 17 sati.  Svi natjecatelji moraju doći prije samog početka natjecanja odnosno do 16 sati. Nakon što dobiju temu, timovi imaju 48 sati da naprave video igru.

Osigurali smo nagrade za tri najbolja tima:

1 nagrada:  5.000,00 kuna

2 nagrada: 3.500,00 kuna

3 nagrada: 2.000,00 kuna

Za vrijeme trajanja natjecanja osigurali smo sve obroke i piće te besplatnu kavu tijekom cijelog natjecanja.

Kotizacija za sudjelovanje na natjecanju iznosi 50  kuna, a prijaviti se možete na poveznici:

https://globalgamejam.org/2020/jam-sites/poduzetni%C4%8Dki-inkubator-sisa%C4%8Dko-moslava%C4%8Dke-%C5%BEupanije-pismo-ggj

Za timove ( minimum 4 člana; jedan automobil) koji nisu iz Novske osigurali smo troškove prijevoza. Ukoliko imate ovakav tim potrebno je poslati mail na tnovak@rk-smz.hr  sa imenima natjecatelja te tablicom vozila i relacijom uz kasnije predočenje cestarine.

Prijave zatvaramo u srijedu 29.01.2020.

Prvih 40 dobiva naša računala na korištenje.

Uz samo natjecanje osigurali smo uz pomoć naših sponzora još nekoliko popratnih događanja.

Članovi žirija Damir Đurović, Andrej Levenski ili Tomislav Pongrac, Andrej Kovačević.