​Europska komisija je objavila natječaj za mlade ambasadore bioekonomije te mlade potiče da se na isti prijave.

Ambasador bioekonomije možete postati ako ste u dobi od 18-35 godina s prebivalištem u EU-u te imate iskustvo ili interes u bioekonomskim područjima, kao što su prehrambeni sustavi, šumarstvo, klimatske promjene, plava ekonomija,…

Za odabrane ambasadore će se u Bruxellesu od 25. do 27. srpnja. 2022. održati ljetni kamp.

Odabrani ambasador će svojim primjerom voditi, informirati i inspirirati svoje zajednice o održivoj kružnoj bioekonomiji. Sudjelovat će u raznim događanjima, uključujući i konferenciju o bioekonomiji na visokoj razini planiranoj u listopadu, kako bi prenijeli glas mladih i bioekonomije.

Rok prijave je do 13. lipnja 2022. godine, a više informacija o natječaju možete pročitati OVDJE.

 

Poveznica: https://demografijaimladi.gov.hr/vijesti-4693/europska-komisija-objavila-natjecaj-za-mlade-ambasadore-bioekonomije/6508