Europska komisija otvorila je natječaj za europske društvene inovacije za 2019. Tema ovogodišnjeg natječaja je rješavanje problema plastičnog otpada, a traže se ideje i projekti u kojima se plastični otpad smanjuje uvođenjem sustavnih promjena na lokalnoj, nacionalnoj i europskoj razini. Neovisno povjerenstvo odabrat će tri projekta kojima će se u listopadu 2019. dodijeliti po 50 000 EUR. Rok za prijavu: 4. travnja 2019.

Na natječaju za europske društvene inovacije traže se ideje društvenih inovatora, poduzetnika, studenata, dizajnera, poduzeća, realizatora, proizvođača i tvoraca promjena. Mogu se prijaviti svi koji imaju inovativnu i kreativnu ideju za smanjivanje plastičnog otpada.

Prijave se mogu podnijeti do četvrtka, 4. travnja, do 12 sati po srednjoeuropskom vremenu. Više o natječaju OVDJE