U okviru programa Inovacije, istraživanje, obrazovanje i konkurentnost u Hrvatskoj otvoren je Drugi poziv za dostavu prijedloga kako bi se povećalo stvaranje vrijednosti i održivog razvoja u hrvatskom poslovnom sektoru.

Kroz ovaj će se Program financirati projekti koje su hrvatska poduzeća predložila u jednom od dva područja fokusa: Inovacije zelene industrije i Plavi rast.

Cilj je financirati razvoj i primjenu inovativnih zelenih ili plavih tehnologija/proizvoda, procesa i rješenja.

Prihvatljivi prijavitelji: mala, srednja i velika poduzeća kod kojih javno vlasništvo ne prelazi 25%, registrirana kao pravne osobe u Hrvatskoj i djeluju u skladu s hrvatskim zakonskim propisima o trgovačkim društvima: Zakon NN 40/2019 (hrvatski Zakon o trgovačkim društvima).

Ukupan iznos raspoloživih sredstava: 12.941.767,00 EUR

Visina potpore:

• Shema pojedinačnih projekata (Individual Project Scheme) iznosi 10,909,287 eura.
  • Shema dodjele manjih iznosa bespovratnih sredstava (Small Grants Scheme) za MSP-ove iznosi 2,032,480 eura.

Datum završetka zaprimanja prijava: 27. siječnja 2022. (do 14 sati po hrvatskom vremenu)

Poveznicahttps://www.eu-projekti.info/competition/drugi-poziv-za-dostavu-prijedloga-programa-inovacije-istrazivanje-obrazovanje-i-konkurentnost-u-hrvatskoj/

Kontakt: simora@simora.hr